4. národní turnaj speciálních olympiád v bocce

Regionální hry speciálních olympiád Olomouc a 4. národní turnaj v bocce je sportovní akce celonárodního charakteru pořádaná Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci (FTK UP) a Českým hnutím speciálních olympiád. Hnutí zastřešuje sportovce s mentálním postižením a podporuje rodiny a organizace pracující s osobami s mentálním postižením v oblasti pravidelného sportování a aktivního naplňování volného času. Akce je pořádána pod záštitou děkana FTK Mgr. Michala Šafáře, Ph.D. Ve dvou sportovních dnech změří síly na 150 sportovců z nejméně 20 sportovních klubů z celé České republiky.

3.–4. 6. 2019

atletický stadion TJ Lokomotiva

Garant akce

Mgr. Julie Wittmannová, Ph.D.
T: +420 585 636 359
E: julie.wittmannova@upol.cz

Organizátoři

Fakulta tělesné kultury UP
České hnutí speciálních olympiád

Turnaj v bocce

Soutěží se v kategoriích muži, ženy, týmy a Unified / Sjednocené týmy, v nichž spolu hrají dva sportovci s mentálním postižením a dva partneři.

Přizpůsobené sporty

Jedná se o specifický soutěžní program speciálních olympiád, určený začátečníkům či velmi mladým sportovcům, kteří se se soutěžním sportem seznamují, nebo sportovcům s intenzivnějšími limity v rámci jejich postižení. Základem jsou jednoduché motorické testy s jedním až dvěma pohybovými úkoly. Varianta atletických přizpůsobených sportů se provádí od vzniku České hnutí speciálních olympiád. Soutěží se ve víceboji a kritériem úspěchu je zvládnutí pohybového úkolu samostatně. Všichni sportovci jsou za absolvování víceboje oceňováni na stupních vítězů speciální stužkou nebo medailí, a to bez uvedení pořadí.

Malí sportovci

Akce pro děti do 8 let.

pÁPÁ hrátky

V rámci doprovodného programu budou předškolní děti hravou formou seznámeny prostřednictvím vzdělávacího programu s tím, co to vlastně je zdravotní handicap a jak se s ním žije. pÁPÁ hrátky vytvořila studentka FTK UP Veronika Chvojková a fungují pod hlavičkou univerzitního Centra aplikovaných pohybových aktivit (Centra APA).

Předběžný harmonogram akce

pondělí | 3. 6. 2019
10:30 hod.slavnostní zahájení akce
– Vystoupí Divadlo MY Klíč - CSS, p.o. "Trošku v tom plavu!" a Kroužek Historického šermu DDM Olomouc
11:00–18:00 hod.sportovní program
– turnaj v bocce
– přizpůsobené sporty
– malí sportovci
18:30 hod.vyhlašování výsledků
19:00 hod.večeře
20:00 hod.večerní program
úterý | 4. 6. 2019
09:00 hod.zahájení
09:00–14:00 hod.sportovní program
– turnaj v bocce
– přizpůsobené sporty
09:00–14:00 hod.pÁPÁ hrátky
14:00 hod.vyhlašování výsledků a slavnostní ukončení

Přesný program bude přizpůsoben počtu přihlášených.